Alternatyvūs ginčų sprendimai

Šeimos verslas

Kryptis – problemų, susijusių su šeimos verslu, sprendimas. Iš pradžių Jūs tuo džiaugėtės. Galbūt Jūs tapote pirmu verslininku savo aplinkoje – tarp draugų ir bendraamžių. Jums visi pavydėjo, Jumis žavėjosi.
    Nuo seno šeimos verslas turi daug privalumų ir trūkumų. Be tradicijų ir senovinių receptų paslapčių, jis savyje turi paklusnumo ir nematomos hierarchijos tradicijų, senų nuoskaudų, uždarumo ir tiesiog neapykantos. Pasitaiko, kad “grėblio“ efektas tokiose „dirbtuvėse“ veikia tiksliau, negu jose gaminami laikrodžiai. Yra, be abejo, pliusų – tai vardas, reputacija, savas ratas, - bet ką daryti, jei tai yra mažasis getas? Jeigu Jūs jame išaugote arba patekote nežinodami ir neįsivaizduodami alternatyvų? Jeigu jau daugelį metų Jūs darote tai, kas nesuteikia Jums laimės ir pasitenkinimo? Jums atrodo, kad tai kelias, kuriame nėra aplenkimo ruožo? Vieta, kur visi nuo visų seniai pavargo ir kur visi nuo visų seniai priklauso. Tačiau kaip tame prisipažinti? Kaip į tai sureaguos visuomenė, artimi žmonės, šeima? Jums gėda juos išduoti, bijote prarasti viską ir tapti visuomenės atstumtuoju? O kas, jeigu šeimoje trys broliai – tada jaunesnysis ims vadovauti... galbūt tik išėjęs į pensiją?
    Vieniems nusibosta nuo vaikų darželio dėvėti vyresniųjų brolių daiktus, - kitiems patinka nešioti jų mintis visą gyvenimą. Vieni žmonės tiktai žiūri į vadovą – kiti juo tampa. Spręsdami šeimos verslo klausimus, mes, pirmiausia, siekiame suprasti pačios struktūros prigimtį, o tik paskui - jos narių funkcijas ir vaidmenis. Ką gi mums daryti, paklausite Jūs? Dažnai - tiesiog neleisti savęs nuskriausti arba bent jau tapti pastebimam, kryptingai, garsiai reikšti savo nuomonę ir/arba nepritarimą, o kartais tiesiog - nesutikti – atsikratyti pančių ir bėgti...